Moje blogi

Strony

23 marca 2018

Nalewka z czerwonej koniczyny



wódka czysta
czerwona koniczyna suszona kwiatki
cukier

Normalnie cukru nie powinno się dodawać do takiej nalewki ale taka mi bardziej smakuje

Koniczynę wsypujemy do słoika (cały słoik) zalewamy wódką do pełna i odstawiamy w ciemne miejsce na 2 tyg.. od czasu do czasu mieszamy. Na kolejne dwa tyg dosypujemy cukier i tu będzie pytanie "Ile"  ale odpowiedzi nie dam.. po prostu do smaku ile lubicie.




Koniczyna posiada właściwości zdrowotne. Skutecznie zwalcza infekcje układu oddechowego, działa moczopędnie, przeciwzapalnie i wykrztuśnie. Także wzmacnia organizm oraz eliminuje infekcje żołądkowo -jelitowe. Sporządź nalewkę z czerwonej koniczyny, by mieć ją w swej domowej apteczce. 

Nie bez przyczyny zwolennicy medycyny naturalnej twierdzą, że działanie terapii hormonalnej doskonale wzmocni czerwona koniczyna. Ten naturalny medykament od stuleci jest wykorzystywany w łagodzeniu skutków menopauzy. Ponadto sprawdza się w zwalczaniu takich schorzeń jak astma, zapalenie oskrzeli, czy zakażenie organizmu. Wzmacnia też serce, obniża poziom złego cholesterolu i poprawia ciśnienie krwi. Zawartość naturalnego estrogenu sprawia, że czerwona koniczyna okazuje się niezbędnym składnikiem terapii hormonalnej kobiet, zwłaszcza tych przed, w trakcie i po menopauzie.Przeprowadzone badania potwierdzają, że roślina działa pod tym względem bardzo efektywnie. 
Co więcej, niektórzy naukowcy wskazują, że kwiat czerwonej koniczyny w połączeniu z innymi ziołami i zdrowym jedzeniem wykazuje silne działanie antynowotworowe. 

Właściwości czerwonej koniczyny sprawiają, że znalazła zastosowanie w kosmetologii i pielęgnacji tak zwanej skóry problematycznej. Jest między innymi popularnym składnikiem kremów przeznaczonych do regeneracji cery ze skłonnością do stanów zapalnych. Poza tym doskonale sprawdza się w roli naturalnego środka łagodzącego bóle gardła, objawy astmy zapalenia oskrzeli oraz oczywiście menopauzy. 





2 komentarze:

  1. Czy taka nalewka w jakiś sposób leczy? Słyszałam, że nalewki z ziół są lecznicze ;) A miód z koniczyny bardzo uspokaja.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Taka nalewka jest oczywiście głównie lecznicza .. zaraz dorzucę notkę na ten temat .. :)

      Usuń

Napisz co myślisz o potrawie, nie zostawiaj reklam ani linków. Nie troluj.