Prawa autorskie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zdjęcia i treść są własnością autora, jakiekolwiek ich kopiowanie bez jego zgody jest złamaniem prawa..

5 października 2016

Jagody goji
Jagody Goji ze sklepu ze zdrową żywnością to najlepszy wybór z możliwych, sklep oferuje też szeroką gamę produktów zdrowych i przydatnych w każdej kuchni.
Przyprawy, herbaty, suplementy diety, bakalie do ciast.
JAGODY GOJI – działanie i właściwości odżywcze
Jagody goji to owoce, których działanie i właściwości lecznicze są wykorzystywane w medycynie naturalnej krajów azjatyckich od ponad 2500 lat. Zalecane są m.in. w leczeniu reumatyzmu i przy spadku odporności. Dieta wzbogacona w te owoce ma pomóc także wyregulować pracę serca, ciśnienie krwi, a także poziom cholesterolu i cukru. Nic dziwnego, że jagody goji są nazywane czerwonymi diamentami Wschodu i należą do superfoods, czyli "superżywności". żródło


 Owoce Goji są bardzo bogate w witaminy, minerały i składniki odżywcze i 19 aminokwasów, spośród których 8 nie jest produkowanych przez organizm ludzki. W dodatku owoce Goji są bogatym źródłem żelaza, wapnia, cynku, miedzi, fosforu, selenu i germanu, który ma udowodnione działanie antyrakowe. Ciekawe jest też to, że owoce Goji te mają 50 razy więcej witaminy C niż pomarańcza. W dodatku jagody Goji zawierają beta-karoten, kwasy tłuszczowe i jako jedyne spośród produktów spożywczych stymulują organizm do wytwarzania hormonu wzrostu. źródło


Jagody goji można dodawać do deserów, ciast, musli a nawet zup, można robić soki, nalewki, mają szeroki wachlarz zastosowania, można też jeść po prostu suszone owoce , dostarczają one wielu witamin organizmowi.


Polecam sklep ze zdrową żywnością Galeria Herbat -Plenus a w nim  mnóstwo dobrych rzeczy.

1 komentarz:

  1. Nie wiedziałem, że jagody goji mają tak szerokie zastosowanie. Świetny artykuł. Dzięki.

    OdpowiedzUsuń

Napisz co myślisz o potrawie, nie zostawiaj reklam ani linków.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...