Jak działa dzbanek filtrujący?
Każdy dzbanek filtrujący składa się z trzech części: pojemnika, do którego nalewa się wodę, filtra oraz pojemnika na wodę czystą, przefiltrowaną.
Woda jest z dzbanka jest oczyszczona i można jej używać wprost do picia na surowo jak i gotować w czajniku co nie powoduje zbierania się kamienia na dnie czajnika.
Często na pokrywie umieszczony jest wskaźnik, na którym zaznacza się datę pierwszego napełnienia dzbanka. Po 200 uzupełnieniach wskaźnik będzie na końcu skali – to znak, że należy wymienić wkład filtracyjny na nowy. Polecam właśnie taki dzbanek ponieważ tu nie musimy już spoglądać na kalendarz ani zapisywać daty kiedy mamy wymienić filtr na nowy.
Firma AQUAPHOR proponuje również duże dzbanki o pojemności 4 l. Ja jednak zrezygnowałam ponieważ mam małą rodzinę i nie potrzebuję tak dużego. Są również piękne.
Żebrowana pokrywka ułatwia nalewanie wody bez jej zdejmowania, a umieszczony na pokrywce mechaniczny wskaźnik zużycia wkładu, pokazuje kiedy należy wymienić wkład.
Wkłady filtrujące AQUAPHOR znacznie zmniejszają ilość najbardziej szkodliwych substancji znajdujących się w wodzie wodociągowej. Należą do nich:
-twardość wody (kamień i żółty osad);
-osad, taki jak: rdza, piasek, szlam;
-chlor, chloroform i inne związki chloru organicznego;
-metale ciężkie: żelazo, ołów, rtęć, miedź;
-produkty ropopochodne;
-fenole.
Nie kupuję wody butelkowanej w marketach, gdyż mam wodę w domu, wystarczy tylko użyć filtra.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Napisz co myślisz o potrawie, nie zostawiaj reklam ani linków. Nie troluj.